درباره-همراه-علم

درباره کبی

کبی سازمانی غیرانتفاعی است که با محوریت علم به ترویج و گسترش دانش روز دنیا می‌پردازد. هدف نهایی کبی این است که با تولید و بسط روزافزونِ اطلاعات کارآمد و  بهره‌مندی از انواع علوم تخصصی و متخصصینِ، مشکلات اساسی جوامع جهانی را در زمینه‌های کشاورزی و محیط زیست برطرف سازد.


سازمان کبی با آشکارسازی و رفع مهم‌ترین چالش‌های موجود در تامین و سالم‌سازی مواد غذایی در سرتاسر جهان، به کشاورزان یاری می‌رساند تا علاوه بر افزایش کشت و محصول، خسارت‌های محتمل در صنعت کشاورزی را به حداقل برسانند. 


در این مسیر ما به عنوان نماینده کبی ماموریت داریم با هم‌کاری و تاثیرپذیری از چهل‌وهشت کشور فعال در این سازمان، به گسترش هرچه‌بیشتر فعالیت‌های علمی و تحقیقاتی در زمینه‌های ذکر شده بپردازیم تا به نتایجی جهان‌شمول دست یابیم. از جمله‌ی این فعالیت‌ها می‌توان به نشر منابع علمی، انجام پروژه‌های ترویجی و تحقیقاتی و ارائه‌ی خدمات مقابله با آفات و صدمات میکروبی اشاره کرد.


علاوه بر سایر فعالیت‌ها، کبی در زمینه‌ی نشر دانش و اطلاعات علمی به طور گسترده فعال است. منابع منتشر شده‌ی کبی به صورت کتاب، کتاب الکترونیک، کتب درسی الکترونیک و منابع علمی آنلاین قابل دست‌یابی است. برخلاف سایر ناشران، عواید این بخش به طور ویژه صرف پروژه‌های توسعه‌ی روستایی می‌گردد تا با کمک‌رسانی به فقیرترین جوامع، کشت بیش‌تر و به حداقل رسیدن ضرر و زیان محصولات کشاورزی ممکن شود.


بخش اعظمی از فعالیت‌های سازمان کبی با هم‌کاری و برای دانشگاه‌ها، موسسات توسعه و تحقیقات، بخش‌های خصوصی، حکومت‌های ملی و محلی، خیریه‌ها، بنیادها، کشاورزان و سازمان‌های غیردولتی است.


در حال حاضر بیش از 400 کارمند در مراکز کبی در برزیل، چین، غنا، هند، کنیا، مالزی، پاکستان، سوییس، انگلستان و ایالات متحده به فعالیت مشغولند و در همین لحظه، دانشمندان کبی در بیش از 70 کشور دنیا حضور فعال دارند.

Copyright 2016 hamrahelm.com All rights reserved.

×
×